کفسابی و سنگسابی پیچ رولپلاک و نماشویی

کفسابی و سنگسابی و پیچ رولپلاک و نماشویی ساختمان زیباساب

0912 233 99 75 رحمانی خدمات کفسابی و سنگسابی

تعویض لامپ نما ساختمان با طناب

تعویض لامپ نما

تعویض لامپ نما در سریع ترین زمان

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که علاقه بسیار زیادی به نور و روشنایی دارید و در طراحی نما ساختمان خود از لامپ های نورانی مخصوص نما استفاده کردید و در حال حاضر به هر دلیلی این لامپ ها سوخته یا خراب شده است و یا اصلا قدیمی شده و قصد دارید لامپ های با طرح جدید برای نما خود اضافه کنید بهتر است تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.


موارد ذکر شده در این مقاله به شرح زیر است :

  •     نکاتی اصلی در اجرای نورپردازی نما
  •     معرفی انواع رایج لامپ نما
  •     علت سوختن لامپ و چرایی تعویض لامپ نما
  •     شیوه ی کار در ارتفاع با طناب برای تعویض لامپ نمای ساختمان
  •     مراحل اجرایی تعویض لامپ نمای ساختمان
  •     معیار های قیمت گذاری تعویض لامپ نمای ساختمان

 

نور پردازی نما ساختمان

امروزه در بیشتر طراحی نما ساختمان از نورپردازی استفاده می شود که این امر موجب زیبایی هر چه بیشتر نما ساختمان می شود اگر نورپردازی در قسمت های درست و با طراحی و رنگ مناسب نما ساختمان انتخاب شود تاثیر بیشتری در جلوه نما خواهد داشت.
نورپردازی نما تاثیر بسیار زیادی در دید نما در شب دارد بخصوص همه لامپ های ساختمان سالم باشد و تمامی موارد نورپردازی در سلامت باشد دید بهتر و عالی تر از طراحی نما ساختمان نمایان خواهد شد.

تاریخچه نورپردازی ساختمان

از دیرباز انسان به فکر افزایش زیبایی محل زندگی و خانه خود است تا باعث بهبود زندگی و افزایش راحتی در تمام جنبه های زندگی خود باشد به این منظور ایلامی ها اولین قومی بودن که به نور و روشنایی اهمیت بسیار زیادی دادند، این تمدن از شهر سوخته شروع به شکل گیری کرد و بعدها رونق بیشتری گرفت و با تغییرات حکومت ها بخصوص در دوران مشروطه با ایجاد شهرداری تغییرات قابل توجهی ایجاد شد، و در حال حاضر با استفاده از تکنولوژی امروزی و سرمایه گذاری باعث رشد و توسعه در این حوزه شده است.
شاید شما هم در فیلم های قدیمی چه ایرانی و چه خارجی دیده اید که در دیوارهای ساختمان ها و کاخ ها مشعل و آتش به منظور ایجاد نور و روشنایی قرار داده اند این مشعل ها علاوه بر روشنایی و نشان دادن مسیر ورود و خروج ظاهر متفاوت تری در خانه های فقیران و ثروتمندان دارد که در خانه های بزرگ تر به شکل بسیار زیبا و با دسته های بزرگ تر  و بهتر از نورپردازی خانه های فقیران است بنابراین علاوه بر نور و روشنایی این مشعل ها جز زینت و زیباسازی ظاهر بنا نیز به شمار می رفت.
به این ترتیب با گذر زمان نصب لامپ و نورپردازی نما ساختمان امری معمول گشته است و تعویض لامپ های معیوب یا سوخته از بدیهیات تعمیرات ساختمان است.

نحوه اجرای صحیح نورپردازی نما ساختمان

حتما از ایده و نظرات طراح نما برای نورپردازی آگاه شوید و صرفا بخاطر علاقه زیاد به نورپردازی از لامپ های خیلی بزرگ و نامناسب با نما ساختمان به کار نگیرید یا بیش از حد از لامپ و ریسه در نما استفاده نکنید علاوه بر هزینه بیشتر در تعداد روشنایی لامپ ها ظاهر بسیار شلوغ و گیج کننده به ساختمان می دهد.

تنظیم درست و دقیق زاویه نورپردازی

در این مورد به خصوص حتما باید هفت نکته را در نظر داشته باشید:
مورد اول: زاویه ای که نور لامپ قرار دارد به هیچ وجه به سمت قسمت کج یا معیوب ساختمان اشاره نکند و نور لامپ در قسمتی بتابد که نمای ساختمان شما را به شکل درست و زیبا نشان دهد و روبه نما ساختمان همسایه کناری نباشد طوری که از نور و برد لامپ ها با بیشترین بازخورد استفاده شود.
مورد دوم: نورپردازی نما ساختمان به هیچ وجه نباید به قسمت داخلی ساختمان بتابد، نورپردازی باید طوری باشد که به نقاط برجسته و قسمت های زیبای نما ساختمان بتابد تا زیبایی نما ساختمان را دو چندان کند و قسمت های معیوب و ضعف ساختمان در قسمت سایه نورپردازی قرار بگیرد تا جلب توجه نکند.
مورد سوم: برای اینکه نمای ساختمان جلوه بهتر و زیباتری داشته باشد بهتر است منبع نور و لامپ های نوری خارج از دید بیننده باشد.
مورد چهارم: از لامپ های بدون نام و نشان مشخص و بدون گارانتی استفاده نکنید از محصولات کارخانه های معتبر استفاده کنید تا در صورت سوختگی و یا خرابی امکان تعویض داشته باشد لامپ های باکیفیت و با نام نشان این امکان را به شما می دهد که در هزینه های خود صرفه جویی کنید و هر ماه یکبار لامپ عوض نکنید.
مورد پنجم: در صورت امکان بهتر است لامپ های نما ساختمان را در جایی قرار دهید که تعویض آن برای شما به آسودگی صورت پذیرد.
مورد ششم: از چند کلید برای تنظیم نور و روشنایی نما ساختمان استفاده کنید تا در صورت نیاز موارد دلخواهتان را روشن یا خاموش کنید.
مورد هفتم: از لامپ های باکیفیت بالا که مناسب شرایط جوی است، لامپ هایی که مخصوص نما و قسمت خارجی ساختمان است استفاده کنید.
 
در برخی اوقات با رعایت همه موارد و شرایط لازم لامپ نما ساختمان دچار سوختگی و یا خرابی می شود در این صورت شما می توانید با ما تماس بگیرید و ما در کوتاه ترین زمان در محل مورد نظر حضور پیدا می کنیم و در سریع ترین زمان و به بهترین شکل درست می کنیم.


 عوامل سوختن لامپ نما و تعویض لامپ نما

در صورت اجرای اصولی سیم کشی برق لامپ ها و استفاده از ترانس متناسب، دلایلی که باعث سوختن لامپ و منجر به تعویض لامپ نمای ساختمان می شوند به شرح زیر است .

عدم استفاده از منابع نوری مقاوم در برابر بارش شدید، تغییرات دمایی، گرد و غبار .

اطلاعات مربوط به مقاومت این منابع در برابر شرایط جوی با نماد IP بر روی بسته بندی آنها ثبت شده است .

منابعی با نماد IP66 داری مقاومت کافی برای استفاده در نورپردازی نمای ساختمان را می باشند .

این حد از مقاومت در انواع پروژکتور، پروژکتور های ال ای دی، ال ای دی های خطی، وال واشر، چراغ های دیواری و ریسه ای یافت می شود .

عدم آب بندی مناسب قاب منابع نوری که سبب نشت رطوبت به لامپ ها می شود .

عدم استفاده ی صحیح از چسب های آب بندی در اتصالات سیم کشی لامپ ها .

 
تعویض لامپ نمای ساختمان به شیوه کار در ارتفاع با طناب

در اجرای تعویض لامپ نمای ساختمان دو مورد حائز اهمیت وجود دارد، یکی توانایی اجرای کار در ارتفاع و دیگری مهارت فنی در خصوص برق ساختمان .

در خصوص کار در ارتفاع می توان از داربست، بالابر، کرین و طناب بهره برد .

معیار انتخاب بین روش های فوق در ابتدا حفظ ایمنی مجری کار می باشد و پس از آن صرفه اقتصادی، کیفیت اجرای کار و سرعت اجرا می باشد .

در صورتی که ساختمان دارای زیرساخت های لازم جهت کار با طناب باشد، بهتر است که از همین روش برای تعویض لامپ نمای ساختمان استفاده شود . منظور از زیرساخت لازم جهت تعویض لامپ نمای ساختمان با طناب، وجود سازه هایی در بام ساختمان می باشد . این سازه ها بایستی توانایی تحمل وزن مجری کار را داشته باشند . گیره گاورنر آسانسور، پایه ی هواساز، پایه ی کولر و بعضی از ستون ها دارای قابلیت استفاده به عنوان کارگاه می باشند . در صورت وجود این زیرساخت ها اجرای تعویض لامپ نمای ساختمان با طناب سبب کاهش هزینه های اجرای کار می شود . پس از تامین کارگاه های مناسب و دسترسی به لامپ های سوخته، دلیل نقص در روشنایی بررسی می شود . تعویض لامپ نمای ساختمان یا ترمیم سربندی لامپ ها سبب رفع نقص روشنایی ساختمان می گردد . استفاده از چسب آب بندی جهت اتصال سیم های برق، قبل از استفاده از چسب برق امری الزامی است .

 
قیمت تعویض لامپ نمای ساختمان

قیمت اجرای تعویض لامپ نمای ساختمان تحت تاثیر موارد زیر است :

  •     شیوه اجرای کار
  •     سهولت یا سختی دسترسی به لامپ ها
  •     مراحل فنی تعویض لامپ نما
09122339975 تماس بگیرید تماس بگیرید